Orientačná ponuka


Vyhľadávanie


Hlavné mesto SR BA - PULT centrálnej ochrany - Oficiálne internetové stránky


 

Hlavná ponuka

Cesta: Titulka > Dom

 

Dom

Na nové bývanie často šetríme roky a preto je prirodzené, že ho chceme chrániť pred zlodejmi a vandalmi. Najlepšou ochranou Vášho majetku sú elektronické zabezpečovacie systémy. Tie v prípade poplachu posielajú správy cez prenosové kanály na pult centralizovanej ochrany. Tu informáciu vyhodnotí profesionálna obsluha a k objektu vyšle špecializovanú zásahovú jednotku.

 
 
 

V poslednej dobe sa vykrádajú aj novostavby rodinných domov. Myslíte si, že čo sa tam dá ukradnúť? Všetko. Okrem toho, že Vám ukradnú stavebný materiál, sú zlodeji takí drzí, že Vám vytrhajú aj káble zo stien, aby mohli niečo odovzdať do zberu.

Ako by sme mohli predísť takejto situácii? Tu je len niekoľko rád ako predísť tomu, aby sa nám novostavba nepredražila:
-ohraničiť pozemok plotom (keď sa tak nestane, zlodej má ľahkú cestu)
-kým nemáte hrubú stavbu, zabezpečte si psa, strážnu službu, alebo niekoho kto Vám postráži voľne položený stavebný materiál (poprípade ho treba niekam schovať pod zámok)
-dôležité je tiež čím skôr zavrieť všetky otvory na dome (okná, dvere...), tak aby sa cez ne nedalo ľahko prechádzať (odporúčame zatiaľ dať náhradné, ktoré sa môžu zašpiniť, doškriabať a pod....) Dôležité je, aby sa dali zamknúť.
-niektorí ľudia to riešia aj alarmom - elektronickým zabezpečovacím systémom (EZS) s pripojením na pult centralizovanej ochrany (PCO).

Ako si zabezpečiť dom?
Centrom každého EZS je ústredňa. Ta vyhodnocuje všetky  signály zo snímačov a ovládacích zariadení (napr. klávesnice) a na základe ich analýzy a v súlade s naprogramovaním, rozhoduje o vyhlásení poplachu. K podstatnej  väčšine vlámaní dochádza  prekonaním vchodových dverí. Preto je ochrana vstupu najpodstatnejšia. Dvere by mali byť predovšetkým chránené  mechanickým zámkom, aby nemohlo dôjsť k ich ľahkému otvoreniu. Samozrejme, že čím je zámok zložitejší, tým dlhšie odoláva. O indikáciu otvorenia dverí sa  postará magnetický detektor. Podobným spôsobom ako vstupné dvere môžeme zaistiť všetky  vstupy do objektu, tj. všetky dvere a okná. Pre detekciu rozbitia sklenených výplní sa dnes používajú akustické detektory rozbitia skla. Tieto snímače sa umiestňujú v miestnostiach, kde sú sklenené výplne a sú schopné veľmi presne detekovať rozbitie skla. Magnetické detektory a detektory rozbitia skla zabezpečujú základnú  tzv. plášťovú ochranu objektu. Pre kvalitnú ochranu vnútorných  priestorov  pred narušiteľom sa používajú predovšetkým infrapasívne  snímače ( PIR snímače).

Pult centralizovanej ochrany
Samotná funkcia pultu centralizovanej ochrany (PCO) spočíva v monitorovaní správ z EZS. Akákoľvek nepovolená zmena v stave chráneného objektu (neoprávnený vstup až po násilné vniknutie) je odovzdaný zo systému na objekte okamžite na PCO. Po prijatí  poplachového signálu operátor okamžite vysiela na miesto zásahovú skupinu – policajnú hliadku mestskej polície, ktorá priebežne informuje o stave na objekte.  Zásahová skupina je  v neustálom rádiovom spojení s operátorom PCO. Takto je možné okamžite zaistiť súčinnosť napr. POLICIE, HASIČOV, ale aj kontaktných osôb.  Zásahová skupina vybavená technickými a donucovacími prostriedkami (vrátane krátkych guľových zbraní), vykoná  po príjazde k objektu jeho kontrolu, zasiahne proti  prípadnému páchateľovi a zabraní vzniku ďalších majetkových škôd.

Základné služby PCO:
•nepretržité sledovanie objektov operátorom PCO
•v prípade prijatia signalizácie narušenia, vyslanie ozbrojenej zásahovej skupiny
•využívanie  hesla pri výmene informácii o stráženom objektu
•kontrola  automatických testov a spojenia v rádiovej sieti Global 2 a v sieťach mobilných operátorov (GPRS/GSM)
•sledovanie výpadkov siete a napätia záložného zdroja, informovanie užívateľov o týchto skutočnostiach
•pravidelné mesačné zasielanie výpisov informácii z vášho objektu
•súčinnosť zásahovej skupiny a servisného technika pri zisťovaní  príčin poplachu

Pripojenie objektových zabezpečovacích systémov na náš pult je možné realizovať:
-prostredníctvom telefónnej linky,
-prostredníctvom sietí mobilných operátorov GPRS/GSM,
-prostredníctvom privátnej rádiovej siete Global 2, 

-prostredníctvom Internetu.


Podmienky pripojenia
V prípade záujmu o pripojenie kontaktujte nás na čísle 02-59980612, alebo e-mailom na:  [email protected], prípadne zašlite nám nezáväznú prihlášku. Na požiadanie Vám zodpovieme všetky otázky ohľadne pripojenia a tiež poradíme ako vhodne zabezpečiť Váš majetok.

 

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Doplnkové menu > Dom

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


| Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies