Orientačná ponuka


Vyhľadávanie


Hlavné mesto SR BA - PULT centrálnej ochrany - Oficiálne internetové stránky


 

Hlavná ponuka

Cesta: Titulka > Byt

 

Byt

Na nové bývanie často šetríme roky a preto je prirodzené, že ho chceme chrániť pred zlodejmi a vandalmi. Najlepšou ochranou Vášho majetku sú elektronické zabezpečovacie systémy. Tie v prípade poplachu posielajú správy cez prenosové kanály na pult centralizovanej ochrany. Tu informáciu vyhodnotí profesionálna obsluha a k objektu vyšle špecializovanú zásahovú jednotku.

 
 
 

Ako si zabezpečiť byt?

Centrom každého elektronického zabezpečovacieho  systému (EZS) je ústredňa. Ta vyhodnocuje všetky  signály zo snímačov a ovládacích zariadení (napr. klávesnice) a na základe ich analýzy a v súlade s naprogramovaním, rozhoduje o vyhlásení poplachu. K podstatnej  väčšine vlámaní dochádza  prekonaním vchodových dverí. Preto je ochrana vstupu najpodstatnejšia. Dvere by mali byť predovšetkým chránené  mechanickým zámkom, aby nemohlo dôjsť k ich ľahkému otvoreniu. Samozrejme, že čím je zámok zložitejší, tým dlhšie odoláva. O indikáciu otvorenia dverí sa  postará magnetický detektor. Podobným spôsobom ako vstupné dvere môžeme zaistiť všetky  vstupy do objektu, tj. všetky dvere a okná. Pre detekciu rozbitia sklenených výplní sa dnes používajú akustické detektory rozbitia skla. Tieto snímače sa umiestňujú v miestnostiach, kde sú sklenené výplne a sú schopné veľmi presne detekovať rozbitie skla. Magnetické detektory a detektory rozbitia skla zabezpečujú základnú  tzv. plášťovú ochranu objektu. Pre kvalitnú ochranu vnútorných  priestorov  pred narušiteľom sa používajú predovšetkým infrapasívne  snímače ( PIR snímače).

Pult centralizovanej ochrany

Samotná funkcia pultu centralizovanej ochrany (PCO) spočíva v monitorovaní správ z EZS. Akákoľvek nepovolená zmena v stave chráneného objektu (neoprávnený vstup až po násilné vniknutie) je odovzdaný zo systému na objekte okamžite na PCO. Po prijatí  poplachového signálu operátor okamžite vysiela na miesto zásahovú skupinu – policajnú hliadku mestskej polície, ktorá priebežne informuje o stave na objekte.  Zásahová skupina je  v neustálom rádiovom spojení s operátorom PCO. Takto je možné okamžite zaistiť súčinnosť napr. POLICIE, HASIČOV, ale aj kontaktných osôb.  Zásahová skupina vybavená technickými a donucovacími prostriedkami (vrátane krátkych guľových zbraní), vykoná  po príjazde k objektu jeho kontrolu, zasiahne proti  prípadnému páchateľovi a zabraní vzniku ďalších majetkových škôd.

Základné služby PCO:
- nepretržité sledovanie objektov operátorom PCO 
- v prípade prijatia signalizácie narušenia, vyslanie ozbrojenej zásahovej skupiny
- využívanie  hesla pri výmene informácii o stráženom objektu
- kontrola  automatických testov a spojenia v rádiovej sieti Global 2 a v sieťach mobilných operátorov (GPRS/GSM)
- sledovanie výpadkov siete a napätia záložného zdroja, informovanie užívateľov o týchto skutočnostiach
- pravidelné mesačné zasielanie výpisov informácii z vášho objektu
- súčinnosť zásahovej skupiny a servisného technika pri zisťovaní  príčin poplachu

Pripojenie objektových zabezpečovacích systémov na náš pult je možné realizovať:
- prostredníctvom telefónnej linky,
- prostredníctvom sietí mobilných operátorov GPRS/GSM,
- prostredníctvom privátnej rádiovej siete Global 2,
- prostredníctvom Internetu.


Podmienky pripojenia
V prípade záujmu o pripojenie kontaktujte nás na čísle 02-59980612, alebo e-mailom na:  [email protected], prípadne zašlite nám nezáväznú prihlášku. Na požiadanie Vám zodpovieme všetky otázky ohľadne pripojenia a tiež poradíme ako vhodne zabezpečiť Váš majetok.

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Doplnkové menu > Byt

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


| Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies