Orientačná ponuka


Vyhľadávanie


Hlavné mesto SR BA - PULT centrálnej ochrany - Oficiálne internetové stránky


 

Hlavná ponuka

Cesta: Titulka > Chata

 

Chata - archív dokumentov

Chata je miesto, kde si chceme odpočinúť od každodenného zhonu. Zároveň je to však majetok, ktorý priťahuje zvýšenú pozornosť nežiaducich návštevníkov. Vlámania v chatových osadách plnia policajné štatistiky.

 
 
 

 

Stále platí, že v chalupe a chate, nenechávame nič drahé, jedinečné, o čo nechceme prísť. Príležitosť zlodejom nedávame ani ponukou vecí v interiéri. Všetko, čo z cenných vecí môžeme odviezť, odvezieme so sebou. Zlodeji si môžu odniesť elektroniku, ale aj zásoby vína. Je potom otázkou, čo zlodeji v chate pohľadávajú – ak chcú prespať, hrozí, že chatu zapália. Ak hľadajú pár konzerv, výsledkom bude rozbitie okenných skiel alebo okenice. Ak sem vpadne tlupa ničiteľov, môžeme sa nádejať, že nájdeme rozbitý nábytok, steny i podlahy, ak programom chuligánov bude len ničenie pre ničenie. Aby nám ale do chaty a chalupy nevliezol nikto, a to s akýmkoľvek cieľom, opäť (tak ako doma) poprosíme susedov o občasné dohliadnutie, aj keď to pre nich bude možno náročnejšie. Súbežne by sme si ale určite mali kúpiť niektorý z bezpečnostných systémov s pripojením na pult centralizovanej ochrany.

Ako si zabezpečiť chatu?
Centrom každého elektronického zabezpečovacieho  systému (EZS) je ústredňa. Ta vyhodnocuje všetky  signály zo snímačov a ovládacích zariadení (napr. klávesnice) a na základe ich analýzy a v súlade s naprogramovaním, rozhoduje o vyhlásení poplachu. K podstatnej  väčšine vlámaní dochádza  prekonaním vchodových dverí. Preto je ochrana vstupu najpodstatnejšia. Dvere by mali byť predovšetkým chránené  mechanickým zámkom, aby nemohlo dôjsť k ich ľahkému otvoreniu. Samozrejme, že čím je zámok zložitejší, tým dlhšie odoláva. O indikáciu otvorenia dverí sa  postará magnetický detektor. Podobným spôsobom ako vstupné dvere môžeme zaistiť všetky  vstupy do objektu, tj. všetky dvere a okná. Pre detekciu rozbitia sklenených výplní sa dnes používajú akustické detektory rozbitia skla. Tieto snímače sa umiestňujú v miestnostiach, kde sú sklenené výplne a sú schopné veľmi presne detekovať rozbitie skla. Magnetické detektory a detektory rozbitia skla zabezpečujú základnú  tzv. plášťovú ochranu objektu. Pre kvalitnú ochranu vnútorných  priestorov  pred narušiteľom sa používajú predovšetkým infrapasívne  snímače ( PIR snímače).

Pult centralizovanej ochrany
Samotná funkcia pultu centralizovanej ochrany (PCO) spočíva v monitorovaní správ z EZS. Akákoľvek nepovolená zmena v stave chráneného objektu (neoprávnený vstup až po násilné vniknutie) je odovzdaný zo systému na objekte okamžite na PCO. Po prijatí  poplachového signálu operátor okamžite vysiela na miesto zásahovú skupinu – policajnú hliadku mestskej polície, ktorá priebežne informuje o stave na objekte.  Zásahová skupina je  v neustálom rádiovom spojení s operátorom PCO. Takto je možné okamžite zaistiť súčinnosť napr. POLICIE, HASIČOV, ale aj kontaktných osôb.  Zásahová skupina vybavená technickými a donucovacími prostriedkami (vrátane krátkych guľových zbraní), vykoná  po príjazde k objektu jeho kontrolu, zasiahne proti  prípadnému páchateľovi a zabraní vzniku ďalších majetkových škôd.

Základné služby PCO:
•nepretržité sledovanie objektov operátorom PCO
•v prípade prijatia signalizácie narušenia, vyslanie ozbrojenej zásahovej skupiny
•využívanie  hesla pri výmene informácii o stráženom objektu
•kontrola  automatických testov a spojenia v rádiovej sieti Global 2 a v sieťach mobilných operátorov (GPRS/GSM)
•sledovanie výpadkov siete a napätia záložného zdroja, informovanie užívateľov o týchto skutočnostiach
•pravidelné mesačné zasielanie výpisov informácii z vášho objektu
•súčinnosť zásahovej skupiny a servisného technika pri zisťovaní  príčin poplachu


Pripojenie objektových zabezpečovacích systémov na náš pult je možné realizovať:
-prostredníctvom telefónnej linky,
-prostredníctvom sietí mobilných operátorov GPRS/GSM,
-prostredníctvom privátnej rádiovej siete Global 2,

-prostredníctvom Internetu.


Podmienky pripojenia
V prípade záujmu o pripojenie kontaktujte nás na čísle 02-59980612, alebo e-mailom na:  [email protected], prípadne zašlite nám nezáväznú prihlášku. Na požiadanie Vám zodpovieme všetky otázky ohľadne pripojenia a tiež poradíme ako vhodne zabezpečiť Váš majetok.


 

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Doplnkové menu > Chata

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


| Prihlásiť sa | O webe | Vyhlásenie o prístupnosti

 

Tento web využíva cookies. Niektoré z nich môžu slúžiť pre analytické účely.

O cookies