Cesta: Titulka > Chata
Stále platí, že v chalupe a chate, nenechávame nič drahé, jedinečné, o čo nechceme prísť. Príležitosť zlodejom nedávame ani ponukou vecí v interiéri. Všetko, čo z cenných vecí môžeme odviezť, odvezieme so sebou. Zlodeji si môžu odniesť elektroniku, ale aj zásoby vína. Je potom otázkou, čo zlodeji v chate pohľadávajú – ak chcú prespať, hrozí, že chatu zapália. Ak hľadajú pár konzerv, výsledkom bude rozbitie okenných skiel alebo okenice. Ak sem vpadne tlupa ničiteľov, môžeme sa nádejať, že nájdeme rozbitý nábytok, steny i podlahy, ak programom chuligánov bude len ničenie pre ničenie. Aby nám ale do chaty a chalupy nevliezol nikto, a to s akýmkoľvek cieľom, opäť (tak ako doma) poprosíme susedov o občasné dohliadnutie, aj keď to pre nich bude možno náročnejšie. Súbežne by sme si ale určite mali kúpiť niektorý z bezpečnostných systémov s pripojením na pult centralizovanej ochrany.
Ako si zabezpečiť chatu?
Centrom každého elektronického zabezpečovacieho systému (EZS) je ústredňa. Ta vyhodnocuje všetky signály zo snímačov a ovládacích zariadení (napr. klávesnice) a na základe ich analýzy a v súlade s naprogramovaním, rozhoduje o vyhlásení poplachu. K podstatnej väčšine vlámaní dochádza prekonaním vchodových dverí. Preto je ochrana vstupu najpodstatnejšia. Dvere by mali byť predovšetkým chránené mechanickým zámkom, aby nemohlo dôjsť k ich ľahkému otvoreniu. Samozrejme, že čím je zámok zložitejší, tým dlhšie odoláva. O indikáciu otvorenia dverí sa postará magnetický detektor. Podobným spôsobom ako vstupné dvere môžeme zaistiť všetky vstupy do objektu, tj. všetky dvere a okná. Pre detekciu rozbitia sklenených výplní sa dnes používajú akustické detektory rozbitia skla. Tieto snímače sa umiestňujú v miestnostiach, kde sú sklenené výplne a sú schopné veľmi presne detekovať rozbitie skla. Magnetické detektory a detektory rozbitia skla zabezpečujú základnú tzv. plášťovú ochranu objektu. Pre kvalitnú ochranu vnútorných priestorov pred narušiteľom sa používajú predovšetkým infrapasívne snímače ( PIR snímače).
Pult centralizovanej ochrany
Samotná funkcia pultu centralizovanej ochrany (PCO) spočíva v monitorovaní správ z EZS. Akákoľvek nepovolená zmena v stave chráneného objektu (neoprávnený vstup až po násilné vniknutie) je odovzdaný zo systému na objekte okamžite na PCO. Po prijatí poplachového signálu operátor okamžite vysiela na miesto zásahovú skupinu – policajnú hliadku mestskej polície, ktorá priebežne informuje o stave na objekte. Zásahová skupina je v neustálom rádiovom spojení s operátorom PCO. Takto je možné okamžite zaistiť súčinnosť napr. POLICIE, HASIČOV, ale aj kontaktných osôb. Zásahová skupina vybavená technickými a donucovacími prostriedkami (vrátane krátkych guľových zbraní), vykoná po príjazde k objektu jeho kontrolu, zasiahne proti prípadnému páchateľovi a zabraní vzniku ďalších majetkových škôd.
Základné služby PCO:
•nepretržité sledovanie objektov operátorom PCO
•v prípade prijatia signalizácie narušenia, vyslanie ozbrojenej zásahovej skupiny
•využívanie hesla pri výmene informácii o stráženom objektu
•kontrola automatických testov a spojenia v rádiovej sieti Global 2 a v sieťach mobilných operátorov (GPRS/GSM)
•sledovanie výpadkov siete a napätia záložného zdroja, informovanie užívateľov o týchto skutočnostiach
•pravidelné mesačné zasielanie výpisov informácii z vášho objektu
•súčinnosť zásahovej skupiny a servisného technika pri zisťovaní príčin poplachu
Pripojenie objektových zabezpečovacích systémov na náš pult je možné realizovať:
-prostredníctvom telefónnej linky,
-prostredníctvom sietí mobilných operátorov GPRS/GSM,
-prostredníctvom privátnej rádiovej siete Global 2,
-prostredníctvom Internetu.
Podmienky pripojenia
V prípade záujmu o pripojenie kontaktujte nás na čísle 02-59980612, alebo e-mailom na: [email protected], prípadne zašlite nám nezáväznú prihlášku. Na požiadanie Vám zodpovieme všetky otázky ohľadne pripojenia a tiež poradíme ako vhodne zabezpečiť Váš majetok.
Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu
Zobraziť vyhľadávací formulár »
Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.